Pewex Puławy Jak prać to do czysta !

czy Niemiecka chemia lepsza od Polskiej

AntyBrud.pl: Jeśli w Twoim życiu pojawi się taki moment, w którym będziesz podejmować decyzję jakie detergenty kupić do swojego domu lub biura a poza Swoimi własnymi doświadczeniami będziesz chciała lub chciał oprzeć wybór na Opiniach innych osób a także niezależnych testach konsumenckich to przeczytaj uważnie. Poniższy tekst mam nadzieję pomoże Ci dokonać rozsądnego i mądrego wyboru. Zamieściliśmy w nim informację, które zbieramy i kolekcjonujemy na blogu Do-Prania.pl. Tutaj jest tylko fragment informacji, który skupia się na porównaniu Produktów Polskich i Niemieckich.
Zawarte informacje w oparciu o wynik testu przeprowadzonego przez niezależną firmę PRO-Test, międzynarodowego testu z udziałem „Świat Konsumenta”, Wywiadach ekspertów z TYP2, TVN, Tv Polsatch i innych, opinii użytkowników i własnych doświadczeniach. Zachęcamy do zapoznania się.„Czy marki produktów różnią się jakością w zależności od przeznaczenia na rynek jakiego kraju jest produkowany np. Persil na rynek Niemiecki vs Persil na rynek Polski ?”

Mimo stwarzania pozorów i sprytnych zagrywek marketingowych jest to Fakt. Wielkie koncerny próbują jednak walczyć stosując mało przekonujące argumenty np:

Różne oczekiwania konsumentów w różnych krajach.
Faktycznie są one różne, dotyczą jednak przede wszystkim zapachu, koloru i sposobie stosowania danych produktów. Od zawsze jednak wiadomo, że różowy kolor butelki Vanisha poza efektem placebo ma zerowy wpływ na jakość odplamiania.
Firmy produkcyjne dostosowują swoje receptury w zależności od potrzeb klienta.
Oczywiście, że tak. Od potrzeb klienta i norm ustalonych w danym państwie. Chodzi przede wszystkim o poziom zanieczyszczenia wody i środowiska .
Fosforany i inne biogeniki : związki fosforu, węgla i potasu, które pomagają „tworzyć” życie. W momencie, kiedy trafiają do wody, pomagają w znacznym stopniu rozwijać się glonom(głównie Sinicom).Problem w tym, że glonów rośnie tak dużo, że zamykają dostęp światła w głębszych warstwach wody uniemożliwiając fotosyntezę, czyli tworzenie tlenu. Doprowadza to do umierania większości form życia. Sytuacja taka ma miejsce w Bałtyku przez w wielu miejscach jest on „pustynią” czyli miejscem gdzie nie mogą żyć żywe organizmy.

Mimo iż Polsce należy do krajów wysoko rozwiniętych ciągle dopuszczalne jest stosowanie u nas fosforanów, związków odpowiedzialnych za zmiękczanie wody.
W Europie Zachodniej np. Niemczech, Francji, Belgii przestano dodawać fosforany do proszków. Jako zamienników używa się zeolitów jako alternatywnego składnika budulcowego detergentów (chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź Do-Prania.pl)

W Niemieckich proszkach do prania jest także większa ilość substancji powierzchniowo czynnych, czyli odpowiedzialnych za odplamianie i wybielanie tkanin.

Wydajność

Na opakowaniach znajdziemy informacje, jak dozować proszek lub żel. Dawkowanie jest różne w zależności od twardości wody, stopnia zabrudzenia ubrań, a także ile kilogramów prania wkładamy do pralki.
Co się okazuje, gdy porównamy zalecenia z Polski i Niemiec :Mimo mniejszej kubatury niemieckich proszków <3,6 kg zamiast 5 kg> Są one bardziej wydajne od niemieckich odpowiedników.
Cena

Najrozsądniej będzie policzyć cenę za 1 pranie. Do Pomiaru wykorzystaliśmy opakowania o wadze ok 3,6 kg:
Polski Persil : 0,66 -1 zł <średnio 83 grosze>
Niemiecki Persil : 0,55 – 1,2 zł < średnio 87 groszy >

Ariel Polski :
Ariel Niemiecki : 0,45 – 0,95 zł < średnio 70 groszy >


Cena jak widać jest bardzo zbliżona.

Podsumowanie.
Przedstawiliśmy Ci właśnie fakty. Jednak tylko od Ciebie zależy jaką decyzję podejmiesz.
Gdybym mógł Ci doradzić, powiedziałbym:
„Sprawdź sam, bo tylko wtedy będziesz wiedział na pewno czy Ci się podoba !”

Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów ! Właściciele:
AntyBrud.pl
Do-prania.pl