WYCIERACZKI VISEE Przedstawiciel Producenta

NOWOCZESNE WYCIERACZKI SAMOCHODOWE

WYCIERACZKI

PODSTAWOWE WIADOMOŚCI O WYCIERACZKACH

Gdy mówimy o bezpiecznej jeździe samochodem często mamy na myśli takie systemy jak ABS, poduszki powietrzne, systemy kontroli trakcji często zapominając o podstawowym elemencie jakim jest doskonała widoczność, której nie uzyskamy bez dobrych wycieraczek samochodowych.

Wymieniać co pół roku!
Duża część kierowców wymienia wycieraczki w momencie, kiedy gumowe pióro jest już w strzępach. Tymczasem już po pół roku efektywność zbierania wody przez wycieraczki zaczyna spadać. Delikatna i wrażliwa na czynniki fizyczne i chemiczne guma starzeje się i pod wpływem warunków atmosferycznych zmienia swoje właściwości. Wysoka temperatura latem i mróz oraz lód zimą wysuszają ją i powodują, że staje się sztywna i twarda. Wycieraczki wykonują w ciągu całego swojego okresu eksploatacji ciężką pracę, wykonując po szybie ok. pół miliona cykli, pokonując przy tym odległość 800 km. W czasie tej pracy usuwają wodę z powierzchni równej 60 boiskom piłkarskim. Kiedy nasze wycieraczki pozostawiają na szybie smugi nie zebranej wody, to najwyższa pora wymienić je na nowe.

Jaka powinna być dobra wycieraczka?
Powinna być przede wszystkim solidna. Metalowa szyna lub ramię musi być odporne na korozję, tak aby nie zaszkodziła mu woda i sól. Pióra wycieraczek powinny być zrobione z mieszanki gumowej wysokiej jakości zapewniającej dostatecznie długą pracę wycieraczki bez pogorszenia właściwości oczyszczania szyby. Musi ona zapewnić odpowiednią sztywność pióra w miejscu gdzie jest osadzone ramię wycieraczki, a jednocześnie wystarczającą elastyczność na krawędzi, gdzie pióro styka się z powierzchnią szyby. Wycieraczki muszą być też tak skonstruowane , by pęd powietrza nie odrywał ich od szyby podczas szybkiej jazdy.

Nasze wycieraczki charakteryzuje:
- doskonała jakość mieszanki gumowej pióra wycieraczki,
- sztywność zapewniona poprzez metalowy uchwyt w zaczepie wycieraczki, dzięki czemu w przeciwieństwie do plastikowych cała wycieraczka jest bardziej sztywna, uchwyt nie pęka podczas eksploatacji a ramię jest pewnie zamocowane
- symetrycznemu spojlerowi dzięki któremu można je zamontować również w samochodach z przeciwsobnym układem ramion jak np: Peugeot 307 itp.